Літопис школи

 

1 вересня 1970 року  – початок біографії нової школи. Свято Першого дзвоника. Маленьких першокласників приймають у свої теплі руки перші вчителів – Лєнь С.К., Коновалова Т.О. На чолі великої шкільної родини, що складається з 790 учнів та 20 вчителів, стоїть молодий директор Полунін Є.М. Першими його заступниками були Воржеїнова А.К. та Лисенко З.С.

Червень 1970 року – перший випуск – рекордний: п’ять десятих класів.

Літо 1971 року – перше трудове літо у таборі праці і відпочинку на березі Сіверського Дінця. Начальник табору  –

Ельшин І.М. та його найкращі помічники – Кузьменкова Л.Д.,

Рвачова О.І., Чуєва Л.С.

1972 рік – піонерській організації школи було присвоєно ім’я А.Гайдара. Діти вели переписку із учнями школи № 9 м.Волгограда. Найактивніші з піонерів були нагороджені путівками до міста-героя. На все життя запам’яталися їм хвилини, коли вони несли почесну варту на Мамаєвому кургані.

Деканенко Р.М. – перша піонерська вожата, душа дитячого колективу й талановитий організатор. Під її керівництвом учні проводили зустрічі з ветеранами війни, збирали металобрухт, макулатуру, розбивали пришкільний сад. Учням і педагогам було чим пишатися: на кошти, одержані за металобрухт, для міста придбали новий автобус!

1975 рік – у школі народився перший хоровий колектив, яким керував талановитий музикант горбатий В.Ф. Цього ж року творча група стала призером обласного конкурсу.

Кінець 1970-х років – школі присвоєне почесне звання імені Ф.Е.Дзержинського. Педагогічний колектив на чолі з директором Лисенко З.С. та учнівська організація ведуть велику пошукову роботу. Зібрано багатий матеріал. Відкрито музей.

Учнів-старшокласників об’єднувала найбільша у міста комсомольська організація. Її очолювали у різні роки Кобеняк Л.С. і Трощилова О.І. Це був час пошуку та ініціативи: проводилися диспути, дні дублерів, ярмарки солідарності, політичні ринги тощо.

1980-ті роки – школу очолює Попова А.Б. Це період активної роботи «КІД» під керівництвом Рвачової О.І. Листування з друзями різних країн і міст, участь у фестивалі дружби, зустріч з гостями і Прибалтики.

Триває процес демократизації шкільного життя: на зміну учкому приходить Рада командирів. Колективні творчі справи стають візитною карткою школи. КВК, свято рідної мови, осінній і новорічний бали, вечори-зустрічі в літературному клубі «Факел», душею якого були вчителі-словесники Попова О.О., Даниліна М.І.

До 40-річчя Перемоги над фашизмом у мікрорайоні № 1 встановлено пам’ятний знак «Танк», де проводяться зустрічі з ветеранами, вахти пам’яті, уроки мужності, вшановується пам’ять загиблих.

1992-1995 роки – дружній працьовитий творчий колектив очолює Кузьменкова Л.Д. У суспільно-політичному житті відбуваються корінні зміни,  але річка шкільного життя не припиняє свого плину: школярі подорожують разом із своїми вчителями різними туристичними маршрутами: Москва, Ленінград, Львів, Івано-Франківськ, Прибалтика…

1995 рік. Посаду директора обіймає Хоменко В.І. Уперше в школі відкрито клас з українською мовою навчання. Активно впроваджується варіативне навчання. Згодом школа стає опорною в області в цій галузі освіти.

2003 рік. Навчально-виховний процес виходить на новий рівень – впроваджується профільне навчання,  відкриваються класи з філологічним (гуманітарним) профілем. Учні школи поповнюють скарбницю призових місць у обласних та Всеукраїнських конкурсах.

2005 рік. Уперше в школі відкрито етнографічну кімнату – музей «Світлиця»,  організатором і керівником якої стала вчитель української мови та літератури Народа Н.І. Це справжній центр естетичного і національного виховання учнів. Матеріали музею допомагають школярам звернутися до джерел народної творчості, побуту, формують національну свідомість.

З 2005 року колективом школи керує Тихонова Т.О., яка разом з педколективом дбає про імідж школи: створює комфортні умови для навчання школярів, розвитку їх здібностей. У 2006 році школу обладнано комп’ютерним класом на 7 робочих місць.

У 2007 році впроваджується ще один профіль навчання – природничо-математичний; у школі працює близько 30 факультативів, гуртків, курсів за вибором. Все це зроблено для задоволення інтелектуальних,  творчих потреб учнів.

2010 рік. Рішенням Дзержинської міської ради присвоєно статус базової школи з багатопрофільного навчання. У ній навчаються 22 класи, 503 учні. Впроваджуються 4 профілі навчання: філологічний, природничо-математичний, спортивний,  технологічний. 10 клас – профільне навчання (філологічний та природничо-математичний), 9 клас – допрофільний.

У 2010-2011 навчальному році навчально-виховний процес здійснюють 56 вчителів, з них 2 нагороджено значком «Відмінник освіти»,  1 учитель-методист, 6 старших вчителів, 13 – вищої категорії, 16 -  І категорії,
4 – ІІ категорії, 17 – учителів-спеціалістів.

У педколективі школи успішно працюють колишні її випускники: Народа Н.І., Сергєєва Н.А.,  Усатюк Г.І., Попова М.О., Дейкун Т.В., Решотько О.О., Кравчук С.М., Лепихова Л.М., Чернова О.М.,

Белоусов О.Е., Оніпченко І.А., Горобець Т.С.,  Курочкіна О.І., 

Марчук В.О.

Школа пишається іменами своїх випускників,  які плідно працюють на благо своєї країни, міста: Гаврилюк Р.К.,  Реуцька О.В., Кухтик Т.В., Ліньова Л.А., Піддубна О.В., Шатравка В.І., Боровська О.В.,  Вострикова О.Б., Войтович О.В.