Проект "Знаю. Можу. Роблю."  

    12  квітня у  ЗОШ № 9 стартував проект «Знаю. Можу. Роблю». Проект розроблений  Датською Радою по роботі з біженцями за підтримки та участі національних експертів. Проект реалізується за фінансової підтримки  Європейської  Комісії «Надання надзвичайної допомоги населенню, яке постраждало від конфлікту на південному сході України» й Уряду  США, а саме  USAD/OFDA « Екстрена підтримка постраждалих від  конфлікту груп населення в південно-східних регіонах України».    Проект впроваджується у двох вікових групах. Перша група – учні 9-12 років, друга -  13- 18 років. З учнями працюють працівники нашого закладу, які у березні пройшли навчання  у м. Слов’янську : Унгурян Л.Г., практичний психолог, та Федькіна О.П., соціальний педагог.  Програма  психологічної підтримки «Знаю. Можу. Роблю.» не є корекційною або терапевтичною. Вона носить психопрофілактичний характер та включає  в себе питання  відновлення  особистих рис характеру,  профілактики негативних проявів  в сім’ї, протидії насильству, а також формуванню навичок ефективного виходу з кризових станів та подоланню негативних наслідків психотравмуючих ситуацій.

    «Знаю. Можу. Роблю»  програма,  яка передбачає  формування  в учнів самостійності, навичок здорового способу життя, пошуків    способів правильного реагування на стрес. Заняття  включають питання, пов’язані з віковими змінами як у дівчаток, так і у хлопчиків, а також із впливом цих змін на їхнє життя.

    Програма побудована на базі  дванадцяти інтерактивних сесій , які потребують активної безпосередньої участі всієї групи.

    На перших сесіях, які пройшли в двох вікових групах, учні ознайомились з проектом, прийняли правила  щодо роботи в групі, отримали власні папки для портфоліо та відповіли на питання анкети.